‘Gogol Bordello’ KüçükÇiftlik Park’ta | Kültür-Sanat Haberleri

Meşhur müzik grubu Gogol Bordello, alışılmadık müziği ve daha ilkin bir punk rock grubunda görülmemiş enerjisiyle sergilediği sahne şovuyla İstanbul’a 2022 yazının en iddialı eğlence programını vadediyor. 2 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta müzikseverlerle buluşacak olan grubun beyni Eugene Hütz, Gogol Bordello için “Roman Punk Kabaresi” tanımlaması yaparak dünyanın dört bir tarafındaki her insanın bu müziğin ritmine kapılacağını söylüyor.

Avrupa’da birkaç ülke gördükten sonrasında New York’a bir göçmen olarak giden Eugene, 1999’da Gogol Bordello’yu kurdu ve Doğu Avrupalı öteki göçmenlerle örneksiz müziğini oluşturdu. İlk yıllarından itibaren seyircisini postmodern estetiğin dışına çıkmak için cesaretlendiren grup otantik zevkleriyle de roman punk müziğinde yeni kombinasyonlar hayata geçirdi. Sanatın tüm alanlarını kullanan Eugene Hütz punk geleneği üstüne inşa etmiş olduğu kabare şovunu, dünyanın dört bir yanında eğlenceye gereksinim duyan her insana sunmak için turlara çıkıyor, farkındalık projeleriyle Gogol Bordello’nun vizyonunu ortaya koyuyor.

Sahneyi bir oyun alanı olarak kullanan Gogol Bordello ‘setlist’e bağlı kalmadan spontane gelişen vakalarla aniden deneysel müziğe dönebilen deli fikirlerle dolu bir grup. Kültürlerin kesişim noktası İstanbul, tükenmez esin kaynağıyla Gogol Bordello’nun iştahını kabartan bir kent.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.