Gökhan Ünver: Mizaha bakış açımızı şekillendirdiler

“Bakış açımızı şekillendirdiler”

Yeni nesil komedyenler içinde yer edinen Gökhan Ünver, oldum ihtimaller içinde güldürmen olmak istiyordu.
Ek olarak yansılamak kabiliyeti ve günlük vakaları güldürü diliyle yorumlama çevresi tarafınca büyük ilgi görüyor, devamlı olarak “Niçin komedyenlik düşünmüyorsun?” telkinleriyle karşılaşıyordu.

Akıl veren de vardı, yol gösteren de…
Akıl verenler, “Niçin komedyenlik düşünmüyorsun?” diyor, yol gösterenler ek olarak BKM Mutfak Açık Mikrofon’u adres olarak gösteriyordu.

İnsan profili çeşitliliği, davranış şekilleri mevzusunda gözlem yapma ve hedef kesime yetişme adına etkin mesleklerden önde gelen reklamcılıkta 15 yıl çalışan Gökhan Ünver, haiz olduğu gözlem deneyiminin de kamçılamasıyla beraber şansını denemeye karar verdi.
Farkı fark edilince de güldürme mevzusunda BKM ve Maximum Uniq benzer biçimde güzide ve büyük salonlarda sahneye çıkma aşamasına ulaştı.

Aslına bakarsanız, perşembenin gelişi çarşambadan belliydi. Zira Gökhan Ünver’in büyük salonlarda sahneye çıkacağının göstergesi toplumsal medyaya yüklediği şakaların görmüş olduğu ilgiydi.
Kıyasıya bir eleştiri ortamına haiz olmasına karşın şakalarının toplumsal medyada büyük ilgi görmesi Gökhan Ünver’in komedyenlik kariyerinde ilerleyeceği yolu aydınlattı.

Aslına bakarsanız, Gökhan Ünver Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Ata Demirer’in oluşturduğu alanın yeni üyeleri. Ünver bu mevzuda görüşlerini “Mizaha bakış açımızı şekillendirdiler” şeklinde dile getiriyor.
Reklam sektöründen ayrılarak tüm enerjisini komedyenlik için yönlendiren Gökhan Ünver, artık yolda yürürken çehre olarak da isim olarak da tanınan, malum bir güldürmen. Ünver, asla tanımadığı kişilerin kendisine merhaba vermesinden mutlu bulunduğunu dile getiriyor.

Gökhan Ünver, şöhret olma mevzusunda şunları söylüyor: Azca birazcık şöhret olunca çevrem ikiye ayrıldı. Birinci gruptakiler komedyenlik mevzusunda bana {hiç de} beklemediğim seviyede destek verdi. En o kadar da eşimin arkadaşları destek verdi. Bayanların sezgilerinin ne kadar güçlü olduğuna hep inanmışımdır. Onların verdiği destek yeni kariyerim için bana güç verdi. İkinci gruptakiler ise komedyenliği beceremeyeceğimi düşünenler. Onlar aniden benden uzaklaştı, ortadan kayboldu. İlk zamanlar buna üzülüyordum fakat artık alıştım. Bu konudaki duygusallığımı törpüleyip işime odaklanmaya yöneldim.

Şöhret olmak tatlıdır. Ne var ki tatlı olmasıyla birlikte tehlikelidir de. İnsanın karşısına aniden dev aynası koyuverir. O mevzuda koruyucu meleği eşi. Gökhan Ünver, bu mevzuda “Azca birazcık şımarmaya başlayınca eşim bana bir güzel çeki seviye veriyor, beni dengede tutuyor” diyor.
Komedyenlerin ortak özelliklerinden biri palazlanmaya başladıkları andan itibaren güldürdükleri kitlelerin daha büyük ölçülere yetişme arzuları ve bu yönde gösterdikleri çabalar. O arzularını doyum etmenin en iyi yolu da şüphesiz beyazperde filmleri.

Bilhassa de senaristliğini kendilerinin yazdığı beyazperde filmleri.
Gökhan Ünver de kendi ifadesiyle karalamaya başlamış. Hikâye kurma mevzusunda gelişmesine ve senaryo yazmanın inceliklerini öğrenmesine birazcık daha zamanı bulunduğunu söyleyen Ünver’in bu konudaki ifadesi ise şu şekilde: Aklımda olanlar, daima hedefim olmuştur. Beyazperde da hedeflerimden biri. Hazır olduğumda beyazperde ne olursa olsun olacak.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.