Ukrayna’daki büst ve heykeller koruma altına alıyor

Ukrayna’da koruma altına alınıyor

Ukrayna’da sanat eserleri koruma altına alınıyor. Kiev’deki Opera Sarayı’nın önünde yer edinen, Ukrayna’da opera kültürünün kurucularından olan meşhur Ukraynalı besteci Mikola Lisenko’nun heykelinin önüne kum torbaları taşıyan Vitali Mişeko, “Kentteki zamanı eserleri, Rusya‘nın hava saldırılarından elimizden geldiğince korumaya çalışıyoruz” dedi.

Vitali Mişenko, “Dünden beri bu heykeli kaplamaya çalışıyoruz. Ben Kiev Belediyesine eserleri korumasında gönüllü olarak destek veriyorum” diye konuştu.

Kiev Belediyesinin Kültür Koruma Dairesinde görevli Vartan Azatian, toplumsal paylaşım sitelerinden gönüllüleri kentin zamanı eserlerinin korunması çalışmalarına çağrı ettiklerini belirterek “Kiev’deki gönüllüler kendi imkanlarıyla bizlere destek veriyor. Kum torbaları olsun, tahtalar olsun, araçlarıyla getiriyorlar” diye konuştu.

Kentte ulusal değere haiz zamanı eserleri korumaya çalıştıklarını ifade eden Vartan Azatian, cenk başlandığında bu tür çalışmaların gerçekleştirilmesi için olanak bulunmadığını, halihazırda bu çalışmaların arttığını söylemiş oldu.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.